Sum 41

Sum 41 nahrávají EP na příští rok

14. ledna 2009 v 14:49 | --BrUtAl.hOrnmAd.AngEl--

Fotečky skupiny

22. února 2008 v 20:34
Sums se představili na tomhle světovym fesťáku už poněkolikátý za sebou a i letos tam nechyběly hvězdy jako Avril Lavigne, Gwen Stefani, The goo-goo dolls nebo třeba Black eyed peas
:-P

Info

22. února 2008 v 20:21

Sum 41- Info

Tato vynikající kanadská punkrocková kapela vznikla v roce 1996 na předměstí Torontského Ajaxu. Zakládajícími členy byli Bizzy D a Stevo 32 (Jestli to někoho nenapadlo jde o přezdívky). Dalšími členy kapely byli Cone a Dave BorwnSound (byli z nepřátelského gangu které proti sebe bojovaly). Název vznikl podle toho, že byl 41. den léta (Summer zkráceně Sum).
Své první album vydávají v roce 2000 pod nahrávací společností Island records. Jmenuje se Half Hour Of Power (má necelou půl hodinu). Má 11 skladeb a k písni Makes No Difference (podle mě nejlepší na albu) natáčejí videoklip, který existuje asi v pěti verzích, protože televize jej nechtěla v původní verzi vysílat.. Album ani kapela nemá velký úspěch.
Druhé album vydávají v roce 2001 opět u Island records. Jmenuje se All Killer No Filler. Pilotní singl Fat Lip i celé album má velký úspěch a ve světových hitparádách se umisťují na prvních místech (ČR-Zlatá Medůza 11 místo). Natočili 4 nízkorozpočtové videoklipy(Fat Lip, Motivation, In Too Deep, Pain for Pleasure). Vyrovnávají se kapelám jako jsou Blink 182, kterým dělají na turné předkapelu. Později se vydávají i na vlastní turné. Koncerty se ale stávají pro manažera Greiga Noriho noční můrou. Kapela ničí vše co vidí, hotelové pokoje, autobus kterým jezdí na koncerty,... Nakonec jim Greig dává kameru aby všechny své šílenosti natočili a všechny škody zaplatí. Kapela začne řádit, stříkají po lidech stříkacími pistolemi, házejí z balkónu po lidech kondomy naplněné zkaženým mlékem,... Své nahrávky vydávají na DVD Introduction To Destruction.
Dalším úspěchem byl singl What We're All About, který se stává jednou ze skladeb na soundtraku k filmu Spiderman. Skladba se již objevila v jiné verzi na jejich prvním albu. Tahle verze byla ale mnohem lepší a natočili k ní svůj asi nejlepší videoklip.
Kapela dospívá a to se také odráží na jejich novém albu, které vychází koncem roku 2002. Album Does This Look Infected? je tvrdší než předchozí alba, ale skladby si stále zachovávají svou melodii. Album se slávou vyrovnává albu AKNF. K pilotnímu singlu Still Waiting natáčejí videoklip. Po něm přichází další singl The Hell Song a další videoklip k této skladbě a ke skladbě Over My Head (Better Off Dead), další koncerty a další DVD Shake Bombs And Happy Endings, Live In Tokyo.
Kapela se začíná věnovat charitě. Při natáčení charitativního dokumentu v Kongu málem zahynou, když se dostanou do přestřelky. Naštěstí je zachrání jistý Kanaďan Chuck Pelletier z OSN, který nemá ani tušení kdo jsou. Slibují mu, když to přežijou, že po něm pojmenují své nové album. to vychází v říjnu roku 2004. Je opět jiné než předchozí alba. S neopunkem už toho má společného pramálo, snad na jednu výjimku. Album je na jednu stranu hodně tvrdé a na druhou se tam najdou téměř popové písně (asi jako komerční tah). Propagaci zahajují singlem We're All To Blame a Pieces, ke kterým natočili videoklipy.
 
 

Reklama